Av. Dilek Ekmekçi ifşa etti: İşte Ankara’nın ‘fuhuş otelleri’

Meral Akşener’in ‘emniyet müdürlerinin sahibi olduğu yurt kızlarına fuhuş yaptırılan oteller’ imasının ardından Av. Dilek Ekmekçi, Ankara’daki ‘fuhuş otellerini’ ifşa etti

 

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 18 Kasım 2023 tarihinde İstanbul-Şile’de partisinin istişare toplantısında yaptığı açıklamada, otel sahibi polis müdürlerinin olduğunu ve bu otellerde kimsesiz (yurtlarda kalan) kız çocuklarına fuhuş yaptırıldığını belirtti. Ancak Meral Akşener’in “emniyet müdürlerinin sahibi olduğu yurt kızlarına fuhuş yaptırılan oteller” iddiasındaki oteller açıklamasının üzerinden 3 ay geçmesine rağmen açıklanmadı.

Devlet yurtlarında kalan kız çocuklarının fuhuşa sürüklenmesine karşı verdiği mücadele ile tanınan ve bu mücadelede Mersin-Samsun kokain hattı, Elazığ-Trabzon üzerinden Mehmet Ağar, Süleyman Soylu ağını çözümleyen ve kamuoyu tarafından tanınan kişilerin fuhuş çetelerine dikkat çeken Av. Dr. Dilek Ekmekçi, ‘fuhuş otellerine’ dair önemli bilgiler verdi.

3 OTEL ÜSTÜNE YOĞUNLAŞTILAR

Yeni Özgür Politika’dan Gülcan Dereli’nin haberine göre; Av. Dilek Ekmekçi, bazı otellerin isimlerini açıkladı. Şüphelendiği bazı otellerin olduğunu ve bu süreçte araştırmaları sonucu 3 otel üzerinde yoğunlaştığını ifade eden Ekmekçi, “Otellerden biri yurtta yetişen Edanur Kaplan’ın intiharına sebep olan cinsel saldırı olayının yaşandığı Ankara Gaziosmanpaşa’da bir otel. Bir diğeri Ankara Maltepe’de bir otel. Üçüncüsü ise suç örgütleriyle bağlantılı bir hükümlü olan Erhan Gündüz’ün 1 Kasım 2023 tarihli Ayhan Bora Kaplan ile ilgili detaylı şikayetçi ifadesinde sözünü ettiği bir otel. Her üç otelin de Ayhan Bora Kaplan çetesine uzanan bağlantıları var. Ancak tabii ki biz yine de bunları iddia olarak gündeme getirmek zorundayız. Ayrıca bu çarkın birkaç otelle sınırlı olmayacak kadar yaygın ve büyük olduğundan eminim” dedi.

EDANUR KAPLAN’IN SALDIRIYA UĞRADIĞI OTEL 

Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı olarak kurulan Sevgi Evleri’nde kalan Edanur Kaplan’ın (18), 2021 yılında Ankara’da yaşadığı cinsel saldırı sonrası intihar etmesini hatırlatan Ekmekçi, Kaplan’ın cinsel saldırıya uğradığı otele dikkat çekti. Ekmekçi, “Edanur otelde cinsel saldırıya uğradıktan sonra, bir taksiye biniyor malum. Taksi şoförü, otelin ‘günübirlikçi olarak bilinen otel’ diyor. Google yorumunda fuhuş oteli olduğu imaları yer alan bir otel. Açık adını vermeyeyim, kısaca A.B.S.O. diyelim. Otelin kokain hattının önemli noktası Nevşehir bağlantıları var” diye belirtti.